Złote gody – rocznica niezwykła

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się we wtorek, 28 czerwca bieżącego roku, w Urzędzie Gminy Milejów.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Milejów.

Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – p. Zofia Tchurzewska a uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Milejów – p. Tomasz Suryś. Włodarz gminy  pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Oprawę artystyczną zapewnił zespół: 40+ działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

 1. Adamiak Kazimierz i Teresa
 2. Błaszczak Marian i Krystyna
 3. Cebo Mirosław i Teresa
 4. Franczak Zbigniew i Wiesława
 5. Gański Roman i Jadwiga
 6. Gański Marian i Wiktoria
 7. Giszczak Marian i Halina
 8. Josicz Tadeusz i  Helena
 9. Kowalczyk Edward i Danuta
 10. Kubicki Zbigniew i Halina
 11. Kucharski Wit i Lilia
 12. Maruszak Ryszard i Grażyna
 13. Mazurek Kazimierz i Henryka
 14. Nowicki Jerzy i Danuta
 15. Nowicki Adam i Stanisława
 16. Piłat Janusz i Krystyna
 17. Sałek Wiesław i Teresa
 18. Sażyński Andrzej i Halina
 19. Siuda Roman i Mieczysława
 20. Szczepański Czesław i Krystyna 
 21. Szulc Stanisław i Grażyna
 22. Ścierka Eugeniusz i Maria
 23. Tabaczewski Marek i Elżbieta
 24. Tkaczyk Mieczysław i Janina
 25. Tomczak Józef  i  Weronika
 26. Winiarski Kazimierz i Jadwiga

Wszystkim parom, które  przybyły na uroczystość oraz tym, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Data opublikowania: 09:44, 6 lipca 2022

Kategorie: Galeria