Narodowy Spis Powszechny – Nie czekaj do 30 września!

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021

Nie czekaj do 30 września!

Wejdź na spis.gov.pl lub zadzwoń na infolinię 22 279 99 99 i spisz się!

Na samospis przez Internet lub telefon na infolinii masz czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz!

Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany:- samodzielnie przeprowadzić samospis internetowy w aplikacji dostępnej na stronie spis.gov.pl,- przekazać dane zgodne ze stanem faktycznym.

PODCZAS SPISU ZAPEWNIAMY CI PAKIET GWARANCJI

1. GWARANCJA KORZYŚCIPrzekazując swoje dane w spisie stwarzasz sobie i społeczeństwu szansę na:- przygotowanie najlepszych rozwiązań dotyczących potrzeb twojej społeczności lokalnej- poczucie satysfakcji z dobrze wykonanego obowiązku obywatelskiego;- szansę na wygranie przez zamieszkiwaną gminę cennych nagród w konkursie Prezesa GUS na najbardziej cyfrową gminę!

2. GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWADane, które przekażesz w spisie są:- poufne i chronione prawnie – objęte tajemnicą statystyczną,- zanonimizowane i zaszyfrowane,- przechowywane na serwerze użytkowanym tylko przez GUS,- zabezpieczone nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.W momencie zakończenia wypełniania ankiety przekazane informacje otrzymują status danych statystycznych, są chronione i niedostępne dla osób nieuprawnionych. Za nieprawne wykorzystanie danych grozi kara pozbawienia wolności!

3. GWARANCJA RÓWNEGO TRAKTOWANIAW spisie pytamy o te same informacje każdego mieszkańca Polski.Masz niepowtarzalną szansę wpłynąć na kształt swojej przyszłości. Zacznij już dziś odpowiadając na pytania, zawarte w formularzu spisowym.

4. GWARANCJA WYGODYSpisu możesz dokonać w dogodnym dla Ciebie miejscu i o najlepszej dla Ciebie porze. Korzystając z aplikacji do samospisu nie poniesiesz żadnych kosztów, przeznaczysz tylko trochę czasu. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy rachmistrza – zadzwoń na infolinię pod numer 22 279 99 99 i poproś o przeprowadzenie spisu bądź umów się w dogodnym czasie na rozmowę z rachmistrzem.

5. GWARANCJA JAKOŚCISpis powszechny jest najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dane przekazane w spisie są najwyższej jakości, bo spełniają warunki:- powszechności (obejmują ludność i mieszkania),- jednoczesności (obrazują stan w tym samym momencie),- periodyczności (odbywają się co 10 lat).

Spisy realizowane są zgodnie z polskimi aktami prawa oraz zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych, jak UE i ONZ, dlatego jakość danych umożliwia dokonywanie porównań międzynarodowych.

Masz pytania? Zadzwoń na infolinię spisową: 22 279 99 99

Data opublikowania: 10:43, 5 sierpnia 2021

Kategorie: Aktualności