Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

W imieniu organizatora, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w 3 edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę.

Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji. Jest to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności.

W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A4 lub A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, wydzieranie, grafika, techniki mieszane, itp.

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche!

Prace należy zgłaszać do 30 czerwca 2022 r.

Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:

W kategorii klasy I-IV:

1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 600 zł,

2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 400 zł,

3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.

W kategorii klasy V-VIII:

1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 600 zł,

2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 400 zł,

3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.

Dodatkowo Jury przyzna także po 5 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 10 równorzędnych nagród rzeczowych, w formie upominków reklamowych, związanych z Funduszami Europejskimi.

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Zgoda na publikowanie danych osobowych

Data opublikowania: 11:52, 13 maja 2022

Kategorie: Aktualności