Sołtysi z gminy Milejów na Kongresie Sołtysów w Lublinie

W sobotę 9 grudnia 2017 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się Lubelski Kongres Sołtysów. Wydarzenie organizowane po raz czwarty przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem sołtysów.
Podczas kongresu przeprowadzono konferencje m.in. na temat aktualnych problemów lubelskich wsi, poruszono tematy związane z funduszem sołeckim i działaniami na rzecz wzmocnienia pozycji sołtysów w obecnym prawodawstwie, były informacje o wsparciu ze środków Funduszy Unii Europejskiej w tym Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Gminę Milejów reprezentowała delegacja sołtysów w składzie: Anna Hartfil - sołtys sołectwa Cyganka, Maria Misiak - sołtys sołectwa Łysołaje – Kolonia, Elżbieta Czahajda - sołtys sołectwa Kajetanówka, Henryka Wawrzycka - sołtys sołectwa Łysołaje, Karol Kowalski - sołtys sołectwa Górne. W kongresie uczestniczyła również Pani MieczysławaSiuda z Zalesia, która wzięła udział w konkursie kulinarnym na najlepsze ciasto tradycyjne.

1518 200117 800Q100